Jak ułatwić życie gościom weselnym?
Jak ułatwić życie gościom weselnym?

Jakoś często tak jest, że udaną imprezę poznaje się po tym, czy gościom się podobało. Nie inaczej jest również z weselem! Zobaczcie 5 prostych rzeczy, dzięki którym Wasi gości poczują się dopieszczeni i zaopiekowani na najwyższym poziomie!

Jak ułatwić życie gościom weselnym - 5 pomysłów:

1. Mapka dojazdu

Jeśli macie wesele wyjazdowe lub po prostu macie wielu przyjezdnych gości, dobrym pomysłem będzie dołączenie do zaproszenia mapki, na której zaznaczycie miejsce ślubu, miejsce wesela oraz ewentualnie hotel dla gości. Często sama nazwa restauracji nie wystarczy, a nie chcecie przecież, aby Wasi goście wylądowali na drugim końcu miasta!

2. Zorganizowany transport

Miłym gestem będzie zapewnienie gościom transportu z hotelu do USC/kościoła oraz po ceremonii zaślubin - na salę weselną. Dzięki temu goście z czystym sumieniem będą mogli wznieść za Was toast (albo dwa ;)). Jeśli możecie sobie na to pozwolić, warto rozważyć także dowóz gości do hotelu/centrum miasta po skończonej zabawie weselnej.

3. Nocleg dla przyjezdnych gości

Czyli odwieczny dylemat każdej Pary Młodej - zapewniać gościom nocleg czy nie? Otóż, jeśli tego nie zrobicie, to nie będzie to żadne faux pas z Waszej strony! Wystarczy, że wskażecie gościom miejsce, gdzie mogą sobie zarezerwować nocleg. Jednak jeśli na czyjejś obecności bardzo Wam zależy, a wiecie, że przyjazd jest dla niej dużym wyzwaniem finansowym, warto takiej osobie nocleg zapewnić.

4. Plan stołów

Winietki na stołach są już standardem, ale aby uniknąć ogólnego zamieszania na sali weselnej, warto stworzyć również tablicę z planem usadzenia gości. Każdy bez trudu znajdzie swoje miejsce na rozpisce i uda się do właściwego stolika, co pozwoli uniknąć chodzenia wokół stołów i szukania swoich nazwisk na maleńkich karteczkach.

PRO TIP: Babciom, dziadkom i innym starszym osobom możecie wskazać ich miejsca osobiście. Na pewno będzie im bardzo przyjemnie;)

5. Menu na stołach

Dzięki temu goście wiedzą, czego się spodziewać i jak rozłożyć „siły”. Poza tym, coraz częściej jedzenie na weselach podaje się w formie bufetu, który może być np. w sąsiedniej sali. O takich rzeczach warto gości poinformować właśnie w weselnym menu.

 

Jak widzicie, nie trzeba wiele, aby wznieść przyjmowanie gości na wyższy level. Czasem wystarczy mały szczegół, jak menu czy zaprowadzenie babci do stolika, aby Wasi gości poczuli się na Waszym weselu wyjątkowo.

 

Ściskam!

Olga Stępień

Autorka Organizera Ślubnego Lovely

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl