Obowiązki Świadkowej na ślubie i weselu
Obowiązki Świadkowej na ślubie i weselu - łatwo nie jest!

Przyznaj sama – Świadkowa nie ma łatwego zadania. Ta rola to wielki zaszczyt, ale i duża odpowiedzialność. Świadkowa jest prawą ręką Panny Młodej – uczestniczy we wszystkich radosnych momentach przygotowań, ale też – jako najbardziej po Panu Młodym zaufana osoba – najczęściej „obrywa”, gdy coś idzie nie po myśli Panny Młodej… Dlatego zanim przyjmiesz z entuzjazmem rolę świadkowej, przeczytaj, z czym to się wiąże.

 

Obowiązki świadkowej przed ślubem

Obowiązki świadkowej zaczynają się na długo przed ślubem. Para Młoda zazwyczaj decyduje się poprosić najbliższe sobie osoby o świadkowanie na dość wczesnym etapie przygotowań. Dlatego to właśnie Świadkowa będzie tą osobą, do której Panna Młoda zadzwoni z pytaniem, czy obrusy na stołach wziąć białe czy ecru albo czy DJ powinien grać 4 piosenki w secie czy może 5…:)

Bardzo miłym i pomocnym gestem ze strony Świadkowej będzie podarowanie Pannie Młodej Organizera Ślubnego! Nie dość, że Panna Młoda znajdzie w nim rozpisane krok po kroku czym się w danym momencie zająć i co organizować, aby o niczym nie zapomnieć, to jeszcze po ślubie zostanie jej jak najpiękniejsza pamiątka z przygotowań ślubnych!

Wybierz kolor Organizera Ślubnego i podaruj przyszłej pannie Młodej!

(KLIK)

Świadkowa jest też często proszona o pomoc w wyborze sukni ślubnej oraz wszelkich dodatków – welonu, butów, biżuterii. Po próbnej fryzurze i makijażu, to również Świadkowa będzie jedną z pierwszych osób, które Panna Młoda poprosi o opinię.

Jeszcze jednym bardzo ważnym zadaniem Świadkowej przed dniem ślubu jest zorganizowanie Pannie Młodej wieczoru panieńskiego! Wieczór panieński powinien być skrojony na miarę, a jego przebieg dostosowany do charakteru i zainteresowań Panny Młodej. Dlatego tak ważne jest, aby Świadkowa dobrze znała Pannę Młodą, a jeśli ma wątpliwości, najlepiej po prostu zapytać.

Zatem, jak widać, na tym etapie przygotowań, głównym zadaniem Świadkowej jest towarzyszenie Pannie Młodej w kolejnych wyborach, doradzanie i pomaganie np. w tworzeniu zaproszeń czy winietek, jeśli Para Młoda zdecyduje się robić je własnoręcznie.

organizer ślubny lovely

 

Obowiązki świadkowej w dniu ślubu

Dzień ślubu jest dla Panny Młodej bardzo emocjonujący i stresujący, dlatego Świadkowa powinna już od rana być z Panną Młodą i trzymać rękę na pulsie.

Po pierwsze – uspokoić Pannę Młodą: wypić razem kawę, dopilnować, żeby zjadła śniadanie, rozśmieszyć i zapewnić, ze wszystko będzie najpiękniej.

Po drugie – dopilnować planu przygotowań: czy fryzjerka i wizażystka dojadą na określoną godzinę, czy bukiet został odebrany z kwiaciarni. Upewnij się również, czy na sali weselnej wszystko zostało przygotowane – winietki, tablica z rozsadzeniem gości, podziękowania dla rodziców itp. Jeśli nie – zajmij się tym lub znajdź kogoś, kto to zrobi!

Po trzecie – Świadkowa pomaga Pannie Młodej z nałożeniem sukni i dodatków.

W trakcie ceremonii nie bez powodu Świadkowa stoi blisko Panny Młodej. W razie potrzeby pomaga z welonem lub trenem sukni, gdy się podwinie, odbiera od Panny Młodej bukiet na czas ceremonii i podaje chusteczkę, gdy zachodzi taka potrzeba.

Oprócz niesienia pomocy i wsparcia Pannie Młodej, Świadkowie mają również funkcję oficjalną do spełnienia! Pamiętaj, aby mieć przy sobie dowód osobisty, ponieważ będziesz musiała złożyć podpis na dokumentach ślubnych – bez tego ślub nie dojdzie do skutku!:)

 

Obowiązki Świadkowej na weselu

Jeszcze przed rozpoczęciem zabawy, gdy Para Młoda przyjmuje życzenia i prezenty, Świadkowie odbierają z ich rąk kwiaty oraz prezenty i dopilnowują, aby ewentualne kosztowności znalazły się w bezpiecznym miejscu.

A podczas całego wesela Świadkowa dba o to, aby Panna Młoda dobrze się bawiła i tak samo wyglądała! Świadkowa powinna mieć również na wszelki wypadek przy sobie najpotrzebniejsze rzeczy, typu sypki puder, pomadka, plaster, pończochy czy perfumy dla Panny Młodej.

Poza tym, Świadkowa „opiekuje się” gośćmi na weselu. Pomaga trafić na właściwe miejsce, a także zajmuje gości luźną rozmową.

 

Jak widać, rola świadkowej do najprostszych nie należy! Ale jeśli to właśnie Ty zostałaś wyróżniona tą rolą, to znaczy, że Panna Młoda ma do Ciebie ogromne zaufanie! Zrób wszystko, co twojej mocy, aby była zadowolona i zapamiętała dzień swojego ślubu nie jako pasmo stresów i problemów, a jako najpiękniejszy dzień swojego życia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl